Ogłoszenia specjalne

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

 

Kontynuujemy szczepienia przeciwko COVID-19.

Aktualnie dysponujemy szczepionkami Pfizer oraz Astra Zeneca.

Pfizerem szczepione są wszystkie osoby 70+ , grupa 1B , a także młodsze roczniki – jeśli aktualnie jesteśmy w posiadaniu tej szczepionki.

Astrę Zeneca otrzymują osoby młodsze – poniżej 70 roku życia, nieobciążone innymi schorzeniami.

Jaką szczepionkę Państwo otrzymają zależy również od bieżących dostaw.

14.04.2021r.

 


BARDZO WAŻNA INFORMACJA !

 

Szanowni Państwo, kontynuujemy szczepienia przeciwko COVID-19. Dysponujemy szczepionkę Pfizer, która przeznaczona jest dla pacjentów 70+ oraz dla grupy ze schorzeniami przewlekłymi tzw grupa 1b.

Pacjenci od 1952 rocznika i młodsi zgodnie z aktualną rekomendacją mają być szczepieni szczepionką firmy AstraZeneca.

Bardzo proszę wszystkich Państwa zainteresowanych – o rejestrowanie się na szczepienia za pośrednictwem infolinii nr.989

22 marca ruszą zapisy dla osób 65+

23 marca ruszą zapisy dla osób 60-64

Ci z Państwa, którzy ukończyli 70 rok życia i jeszcze nie zgłosili się do szczepienia, bardzo proszę o niezwłoczne zapisywanie się w wybranych punktach.

21.03.2021 r.

 

 


 

15 marca zaczynają się szczepienia grupy 1b – są to pacjenci z chorobami przewlekłymi, powinni być oni zapisywani na szczepienia w pierwszej kolejności:

 • Od 15 marca stacje dializ dostaną dedykowane dawki dla swoich pacjentów. Pozostałe osoby z grupy 1b powinny być w tygodniu od 15 marca szczepione w populacyjnych punktach szczepień, jeżeli powstaną wolne terminy, np. na skutek odwołania wizyt pacjentów 70+.
 • Od 22 marca punkty szczepień dostaną dawki szczepionek Pfizer / Moderna dedykowane tylko dla osób z grupy 1b.

Grupa 1 B – to :

 • Osoby w trakcie czynnej terapii onkologicznej – szczepienie w swoich ośrodkach onkologicznych.
 • Osoby dializowane – szczepienia w punktach dializ
 • Osoby z niewydolnością oddechową wymagające stałej tlenoterapii – mogą zgłaszać się do szpitali węzłowych lub poprzez infolinię 989 lub jeśli są w stanie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, o ile prowadzi punkt szczepień.

 


SZANOWNI PAŃSTWO

Prosimy o wyrozumiałość, a w razie wątpliwości dotyczący szczepień, kontakt z pracownikami ośrodka.

TYLKO w godzinach 15-17

Dzwonienie cały dzień na nr przeznaczony dla rejestracji pacjentów, bardzo utrudnia pracę, a przede wszystkim blokuje telefon i dostęp do rejestracji potrzebującym skorzystać z porad lekarskich i pielęgniarskich.

 


 

Na czas prowadzenia szczepień udostępniamy dodatkowy numer:

     512 370 988

który jest czynny w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki godzinach 15:00-17:00

 


 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY SPOSOBU REJESTRACJI I PRZYJĘĆ W OKRESIE PANDEMII:

 

Rejestracja telefoniczna na bieżący dzień od godziny 08.00-13.00

 

Aby ograniczyć wzajemne narażenie na zakażenie zarówno pacjentów jak i personelu zmianie uległy zasady rejestracji i przyjęć :

 • Rejestracja TYLKO telefoniczna, podczas której personel rejestrujący, po przeprowadzeniu niezbędnego wywiadu zarejestruje na tele-wizytę, a w razie wątpliwości połączy z lekarzem,
 • Lekarz w pierwszej kolejności dzwoni do pacjenta podczas rozmowy podejmuje decyzję czy porady udzieli tylko po rozmowie, jeśli nie jest w stanie podjąć decyzji na podstawie wywiadu-zaprasza pacjenta na konkretną godzinę do ośrodka celem uzupełnienia badania;

PRZEDŁUŻANIE RECEPT:

 • W przedsionku Ośrodka umieszczona jest skrzynka; proszę do niej wrzucać karteczki ze swoimi danymi oraz wypisanymi lekami, które powinny być powtórzone,

 • bądź po godzinie 10-tej można dzwonić pod nr 598212480 i zamówić potrzebne leki;

ODBIÓR KODÓW DO RECEPT PO 2 DNIACH W GODZINACH 10.00-17.00

POBIERANIE MATERIAŁU DO BADAŃ LABORATORYJNYCH

 • materiał do badań laboratoryjnych pobieramy 2 x w tygodniu: w środy i piątki w godzinach 7.30-9.00

TYLKO PACJENTOM ZAPISANYM DO LEKARZY PRACUJĄCYCH W NZOZ W CZARNEJ DĄBRÓWCE.

 

Od października 2020 r., aby uniknąć tłumu przed ośrodkiem, też z uwagi na warunki atmosferyczne, dla Państwa bezpieczeństwa, wprowadziliśmy rejestrację do laboratorium na określone godziny;

SZCZEPIENIA

 • Dzieci na szczepienia umawiane są na konkretne godziny i terminy; dzień wcześniej pielęgniarka dzwoni do rodziców, aby potwierdzić termin i godzinę. Przeprowadza też wywiad, czy nie zaistniały jakieś okoliczności, które uniemożliwiają w terminie przeprowadzenie szczepienia.
 • Telefon do szczepień : 512 370 988

W okresie pandemii uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonów:

 1. REJESTRACJA: 59-8212480
 2. REHABILITACJA: 59-8212156
 3. POŁOŻNA Halina Burant : 59-8212155

Aby nie blokować nr z rejestracji teleporad lekarze udzielają z innych numerów (uruchomionych na czas pandemii).

 


 

ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych
22 października 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Osoby skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych – wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca, albo zasiłku chorobowego. Dotyczy to osób objętych ubezpieczeniem chorobowym, np. w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia czy prowadzeniem działalności gospodarczej. Świadczenia przysługują także ubezpieczonym, którzy zostali poddani izolacji, w tym izolacji w warunkach domowych.
Obecnie do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych (gdy kwarantanna lub izolacja dotyczy dziecka), potrzebna jest decyzja Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wkrótce – zamiast decyzji – ZUS będzie samodzielnie pozyskiwać odpowiednie dane z systemu informatycznego Centrum e-Zdrowia (system EWP), w którym zapisywane są informacje o obowiązku kwarantanny i izolacji.
Po wejściu w życie odpowiednich zmian w przepisach, dane o kwarantannie i izolacji ZUS będzie przekazywać pracodawcom i przedsiębiorcom na ich profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Na podstawie tych informacji płatnicy składek będą mogli wypłacać pracownikom świadczenia chorobowe (wynagrodzenie za czas choroby i zasiłek chorobowy) i zasiłek opiekuńczy. Informację o kwarantannie lub izolacji otrzyma także ubezpieczony na swoim profilu na PUE ZUS.

Ważne!
Już teraz osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej. Pracownicy powinni jednak pamiętać o poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo.

Przypominamy też, że aby otrzymać zasiłek z ZUS, trzeba złożyć odpowiedni wniosek bezpośrednio do Zakładu lub za pośrednictwem swojego pracodawcy (tak samo jak po otrzymaniu zwolnienia lekarskiego).