Ogłoszenia specjalne

 

SZANOWNI PAŃSTWO

poniżej zamieszczamy komunikat NFZ i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, a w razie wątpliwości dotyczący szczepień, kontakt z pracownikami ośrodka,

TYLKO w godzinach 15-17

Dzwonienie cały dzień na nr przeznaczony dla rejestracji pacjentów, bardzo utrudnia pracę, a przede wszystkim blokuje telefon i dostęp do rejestracji potrzebującym skorzystać z porad lekarskich i pielęgniarskich.

Komunikat NFZ

Szanowni Państwo,

22 stycznia rozpoczął się etap rejestracji na szczepienia dla grupy 70+. Jednak ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień. Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi udostępniamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia poprzez infolinię i formularz internetowy.

W związku z tą sytuacją zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie pacjentów w tym procesie poprzez:

 • informowanie pacjentów o możliwości zgłoszenia chęci szczepienia na infolinii 989, która w przypadku braku wolnych terminów oddzwoni do pacjenta, jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień,
 • wsparcie w wypełnieniu formularza dla pacjentów dostępnego na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl . Każda osoba, która wypełni formularz zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia.
 •  

Koordynator z NFZ i MZ, infolinia 989, infolinia techniczna CeZ dotycząca Systemu Dystrybucji Szczepionek 19 457

 


Rozpoczął się Narodowy Program Szczepień przeciwko SARS-CoV-2.


W naszym Ośrodku prowadzimy już zapisy chętnych.
Osoby zainteresowane mogą skorzystać z kilku sposobów rejestracji:
– bezpośrednio w naszej placówce NZOZ ul. Lęborska 9, Czarna Dąbrówka
– dzwoniąc pod nr infolinii 989 lub 22 62 62 982
– skorzystać ze swojego Indywidualnego Konta Pacjenta


Na czas prowadzenia szczepień udostępniamy dodatkowy numer:

     512 370 988

który jest czynny w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki godzinach 15:00-17:00


Kalendarz zapisów i szczepień:
15 stycznia – rozpoczęła się rejestracja pacjentów 80+
22 stycznia – rozpocznie się rejestracja pacjentów 70+
25 stycznia zaczynamy szczepić pacjentów 80+

Od 1 lutego mogą być również szczepieni pacjenci 70+

Kolejne osoby zgodnie z bieżącymi komunikatami Ministra Zdrowia.

O terminie szczepienia każdego zapisanego pacjenta powiadomimy telefonicznie.

Liczba osób szczepionych będzie uzależniona od ilości dostarczanych szczepionek.

Na dzień dzisiejszy przewidzianych jest 30 dawek tygodniowo na każdy punkt szczepień.

Maria Nowak
Kierownik NZOZ


 

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY SPOSOBU REJESTRACJI I PRZYJĘĆ W OKRESIE PANDEMI:

 

Rejestracja telefoniczna na bieżący dzień od godziny 08.00-13.00

 

Aby ograniczyć wzajemne narażenie na zakażenie zarówno pacjentów jak i personelu zmianie uległy zasady rejestracji i przyjęć :

 • Rejestracja TYLKO telefoniczna, podczas której personel rejestrujący, po przeprowadzeniu niezbędnego wywiadu zarejestruje na tele-wizytę, a w razie wątpliwości połączy z lekarzem,
 • Lekarz w pierwszej kolejności dzwoni do pacjenta podczas rozmowy podejmuje decyzję czy porady udzieli tylko po rozmowie, jeśli nie jest w stanie podjąć decyzji na podstawie wywiadu-zaprasza pacjenta na konkretną godzinę do ośrodka celem uzupełnienia badania;

PRZEDŁUŻANIE RECEPT:

 • W przedsionku Ośrodka umieszczona jest skrzynka; proszę do niej wrzucać karteczki ze swoimi danymi oraz wypisanymi lekami, które powinny być powtórzone,

 • bądź po godzinie 10-tej można dzwonić pod nr 598212480 i zamówić potrzebne leki;

ODBIÓR KODÓW DO RECEPT PO 2 DNIACH W GODZINACH 10.00-17.00

POBIERANIE MATERIAŁU DO BADAŃ LABORATORYJNYCH

 • materiał do badań laboratoryjnych pobieramy 2 x w tygodniu: w środy i piątki w godzinach 7.30-9.00

TYLKO PACJENTOM ZAPISANYM DO LEKARZY PRACUJĄCYCH W NZOZ W CZARNEJ DĄBRÓWCE.

 

Od października 2020 r., aby uniknąć tłumu przed ośrodkiem, też z uwagi na warunki atmosferyczne, dla Państwa bezpieczeństwa, wprowadziliśmy rejestrację do laboratorium na określone godziny;

SZCZEPIENIA

 • Dzieci na szczepienia umawiane są na konkretne godziny i terminy; dzień wcześniej pielęgniarka dzwoni do rodziców, aby potwierdzić termin i godzinę. Przeprowadza też wywiad, czy nie zaistniały jakieś okoliczności, które uniemożliwiają w terminie przeprowadzenie szczepienia.
 • Telefon do szczepień : 512 370 988

W okresie pandemii uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonów:

 1. REJESTRACJA: 59-8212480
 2. REHABILITACJA: 59-8212156
 3. POŁOŻNA Halina Burant : 59-8212155

Aby nie blokować nr z rejestracji teleporad lekarze udzielają z innych numerów (uruchomionych na czas pandemii).

 


 

ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych
22 października 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Osoby skierowane przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do świadczeń chorobowych – wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje pracodawca, albo zasiłku chorobowego. Dotyczy to osób objętych ubezpieczeniem chorobowym, np. w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia czy prowadzeniem działalności gospodarczej. Świadczenia przysługują także ubezpieczonym, którzy zostali poddani izolacji, w tym izolacji w warunkach domowych.
Obecnie do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych (gdy kwarantanna lub izolacja dotyczy dziecka), potrzebna jest decyzja Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wkrótce – zamiast decyzji – ZUS będzie samodzielnie pozyskiwać odpowiednie dane z systemu informatycznego Centrum e-Zdrowia (system EWP), w którym zapisywane są informacje o obowiązku kwarantanny i izolacji.
Po wejściu w życie odpowiednich zmian w przepisach, dane o kwarantannie i izolacji ZUS będzie przekazywać pracodawcom i przedsiębiorcom na ich profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Na podstawie tych informacji płatnicy składek będą mogli wypłacać pracownikom świadczenia chorobowe (wynagrodzenie za czas choroby i zasiłek chorobowy) i zasiłek opiekuńczy. Informację o kwarantannie lub izolacji otrzyma także ubezpieczony na swoim profilu na PUE ZUS.

Ważne!
Już teraz osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej. Pracownicy powinni jednak pamiętać o poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo.

Przypominamy też, że aby otrzymać zasiłek z ZUS, trzeba złożyć odpowiedni wniosek bezpośrednio do Zakładu lub za pośrednictwem swojego pracodawcy (tak samo jak po otrzymaniu zwolnienia lekarskiego).